Klávesnice

Klávesnica je základné vstupné zariadenie osobných počítačov.

Počítačová klávesnica je odvodená od klávesnice písacieho stroja. Je určená na vkladanie znakov a ovládanie počítača. Klávesnice majú bežne na jednotlivých klávesoch vytlačené alebo vyryté znaky alebo funkcie, ktoré reprezentujú. Vo väčšine prípadov stlačenie jednotlivého klávesu korešponduje s vypísaním jedného znaku. Na vytvorenie niektorých symbolov (resp. znakov) je potrebné stlačiť niekoľko klávesov naraz, prípadne v určenom poradí. Niektoré klávesy nevypisujú žiadne znaky, namiesto toho ovplyvňujú beh počítača.

Pre výber ideálnej klávesnice je potrebné zvážiť viacero parametrov. Potrebujete ju pre kancelársku prácu, do domácnosti alebo hernú či profesionálnu? Stačia vám klávesnice s bežným rozhraním kláves alebo potrebujete aj multimediálne. Pri pojenie bezdrôtové alebo drôtové. V prípade, že klávesnicu používate aj večer tak uprednostníte aj podsvietenie.

 

Typy klávesníc:

Kancelárska klávesnica

Bežná klávesnica, ktorá je vhodná na písanie. Niektoré modely majú multimediálne tlačidlá a väčšinou sa predávajú v súprave aj s myšou.

 

Herná

Herné klávesnice sa vyznačujú:

 

 

Numerická

Numerické klávesnice obsahujú blok numerických klávesov - hodí sa vtedy, ak často pracujete s číslami a máte napríklad notebook bez numerickej klávesnice.

 

Rozhranie klávesníc:

Drôtové 

 


Bezdrôtové 

 


Typ klávesov:

  • Klasické (mechanické) - bežný typ klávesnice, vyznačuje sa vysokou životnosťou a lepšou odozvou pri stlačení klávesov.
  • Nízkoprofilové - podobajú sa tým notebookovým, majú nižší zdvih a sú tichšie.
  • Chiclet - klávesy sa vyznačujú rovnými hranami, štvorcovým tvarom a väčšími medzerami medzi jednotlivými klávesmi, čo napomáha k pohodlnejšiemu a presnejšiemu písaniu. Stále častejšie sa využívajú pri notebookoch.

Klávesnice

Existuje 13 produktov.

Zobrazuje sa 1-12 z 13 položiek

Aktívne filtre