Herné

  • Výrazný, niekedy až agresívny dizajn
  • Programovateľné tlačidlá
  • Vyššia hodnota DPI

Herné myši sa od tých ostatných líšia v mnohých ohľadoch. Majú výraznejší dizajn, vylepšenú ergonómiu a niektoré dokonca farebne svietia. Môžete si naprogramovať jednotlivé tlačidlá umiestnené priamo na myši a vykonávať tak jednotlivé úkony v hre jednoduchým ich stlačením. Isté uchopenie pri rýchlych pohyboch zaistí pogumovaný povrch a vďaka vymeniteľným závažiam si možno upraviť aj hmotnosť myši. To môže zvýšiť vašu výkonnosť a zlepšiť výsledky v hre. Ďalšie rozdiely sú aj medzi myšami na hranie akčných alebo strategických hier.

 

K hernej myši Vám odporúčame zakúpiť si aj podložku pod myš. Pri hraní hier výrazne spresní snímanie myši.

 

Myši podľa typov hier:

Akčné hry

saakčne.jpg

 

Myši na hranie akčných hier sú subtílnejšie než myši na hranie strategických hier. Na ich tele nájdeme menej tlačidiel, pretože by sa pri zápale boja plietli. Spravidla majú teda okolo piatich tlačidiel vrátane ľavého a pravého. Na hranie strieľačiek si vyberte takú, ktorá má funkciu Double-shot alebo Triple-shot. Jedným stlačením tlačidla vystrelíte zo zbrane dvakrát alebo trikrát.

 

Strategické hry

 

Pri hraní strategických hier, ako napr. League of Legends alebo Dota, môžete v niektorých situáciách potrebovať stlačiť viac tlačidiel naraz. Na to sa hodia myši s programovateľnými tlačidlami, vybrané modely ich majú až desať. Pri výbere myši pre strategické hry sa tiež zamerajte na DPI. Myš by mala mať DPI aspoň 4000. To umožní rýchlejší pohyb po mape.

 

MMO hry

 

Hráči MMO hier potrebujú programovateľné tlačidlá zo všetkého najviac, pretože kúziel býva veľa a niektoré sa skrátka na klávesnici nezmestia. Našťastie sú v predaji aj myši, ktoré sú na MMO hry priamo zamerané. Nájdete aj také, ktoré majú až 24 tlačidiel. To vám zaistí značnú výhodu nad oponentmi.

 

DPI

DPI (dots per inch) je štandardom používaným na meranie citlivosti myši. Jeho hodnota nám hovorí, koľko bodov na palec dokáže senzor myši zaznamenať. Pri vyššej hodnote DPI ich zaznamená viac, preto vám na veľký pohyb kurzora na obrazovke stačí malý pohyb myši. Myš s vysokým DPI si teda vyberte, ak sa chcete kurzorom rýchlo pohybovať na obrazovke, napríklad na mape pri hraní strategických hier.

Vysoká hodnota DPI je tiež dôležitá na monitoroch s vysokým rozlíšením. Herné myši majú spravidla krokovo nastaviteľné DPI tlačidlom, a to spravidla od 800 do 2 000. Na hranie stratégií odporúčame DPI aspoň 4 000.

 

Doba odozvy

Doba odozvy je veľmi dôležitá hlavne pri hraní strieľačiek. Je to údaj, ktorý určuje, za ako dlho sa dostanú informácie z myši do USB portu a ďalej do počítača. Štandardná odozva USB portu je 8 ms, a to je v prípade akčných hier, kde záleží doslova na každej milisekundy, celkom veľa. Niektoré myši tak umožňujú túto dobu znížiť až na hodnotu 0,2 ms.

S týmto pojmom súvisí polling rate, teda frekvencia komunikácie myši s PC, ktorý sa udáva v hertzoch. Všeobecne platí, že vyššia frekvencia znamená nižšiu dobu odozvy. Napríklad s frekvenciou 125 Hz sa informácie do počítača dostanú za štandardných 8 ms, s frekvenciou 1000 Hz je to len 1 ms.

Herné

Existuje 3 produktov.

Zobrazuje sa 1-3 z 3 položiek

Aktívne filtre