Nokia

Nokia Oyj je fínska nadnárodná spoločnosť so sídlom v Espoo, Uusimaa. Založená bola v roku 1865 a na začiatku sa zaoberala predajom dreva a výrobou papiera na juhozápade Fínska.

Verejnosti je známa najmä od 90. rokoch minulého storočia. V súčasnosti sa zaoberá výrobou mobilných telefónov a budovaním sieťovej infraštruktúry. Začiatkom nového tisícročia ignorovala vývoj nových systémov (2003, Android) a až do roku 2010 podporovala operačný systém Symbian.

 

V septembri 2013 Nokia oznámila predaj svojej divízie Devices & Services (Zariadenia a služby) spoločnosti Microsoft za 7,17  miliardy dolárov. Po predaji sa viacerí zamestnanci presunuli pod novovzniknutú spoločnosť Microsoft Mobile. Spoločnosť sa vtedy preorientovala z výroby mobilov na telekomunikačné a internetové služby v troch dcérskych spoločnostiach Nokia Networks, zaoberajúca sa primárne sieťovou infraštruktúrou, Here Maps, poskytujúca mapové podklady a z divízie Nokia Technologies, zameranej na výskum, vývoj a licencie. Divízia Nokia Technologies uviedla v lete 2014 svoj projekt s názvom Z Launcher. Ide o nadstavbu pre operačný systém Android. V roku 2015 sa Nokia zamerala na Internet vecí (IoT - Internet of things), čo znamenalo odpredaj divízie mapovania Here Maps a akvizíciu spoločnosti Alcatel-Lucent.

 

Nokia

Existuje 6 produktov.

Zobrazuje sa 1-6 z 6 položiek

Aktívne filtre