Ihličkové tlačiarne

Tlačiarne s ihličkovou technológiou síce ponúkajú nižšiu kvalitu tlače (hodia sa len na tlač textu), skvele však poslúžia na tlač viacerých kópií. Nájdu uplatnenie najmä pri tlači špeciálnych formulárov a dlhých zoznamov (zostáv do účtovníctva). Majú nízke náklady na tlač. Spôsob tlače sa podobá písaciemu stroju – ihličky narážajú do papiera cez farbiacu pásku. Tým vzniká text alebo jednoduchá, z bodov zložená grafika. Na čo sa pri výbere ihličkovej tlačiarne zamerať? Väčšina ihličkových tlačiarní dokáže tlačiť na formáty A4 a A3. Na tlač sa používa špeciálny tabelačný (traktorový) papier.

V ihličkových tlačiarňach tlačiaca hlava obsahuje ihličky - obvykle 9 alebo 24, ktoré vytvárajú maticu ( preto sa im hovorí aj maticové) Ihličky sú ovládané elektromagnetmi, podľa toho, ktoré písmeno sa tlači príslušné ihličky sa vysunú. 

 

  • 9-ihličkové tlačiarne – vhodné na tlač textu, napríklad riadkov programu alebo položiek účtovníctva
  • 24-ihličkové tlačiarne – používajú sa na tlač dokumentov, ktoré vyžadujú vyššiu kvalitu tlače, napríklad vstupenky a zmluvy

Výhodné je použiť ihličkovú tlačiareň vtedy, ak potrebujete tlačiť veľké množstvo údajov, nezáleží pritom na čase ani kvalite. (účtovníctvo, ekonomika)

 

Princíp tlače ihličkových tlačiarní

Elektromagnety vo vnútri tlačovej hlavy pritláčajú pomocou kladiviek ihličky cez uhľovú pásku na papier a tlačia na ňom bodky, z ktorých sa skladajú jednotlivé znaky - písmená, číslice alebo obrázky. Posunom tlačovej hlavy do strany sa tlačí nasledujúci znak.

Ihličkové tlačiarne

Nachádza sa tu 1 produkt.

Zobrazuje sa 1-1 z 1 položiek

Aktívne filtre