Atramentové tlačiarne

Pre svoj vyvážený pomer cena/výkon sú v súčasnosti atramentové tlačiarne najpopulárnejším typom tlačiarní. Atramentová tlačiareň teda vo všeobecnosti prináša veľmi dobrý výkon a nízku obstarávaciu cenu, čo oceňujú najmä domácnosti a menšie firmy. 

Ako fungujú atramentové tlačiarne?

Pozitívom atramentových tlačiarní je tiež pomerne vysoká rýchlosť tlače, naopak nevýhodou sú niekedy vyššie obstarávacie náklady. Atramentové tlačiarne fungujú na báze mikroskopických kvapiek atramentu, ktoré sú prenášané veľkou rýchlosťou z tlačovej hlavy na papier. Niektoré atramentové tlačiarne sú vybavené funkciou meniteľného objemu týchto kvapiek, čo má vplyv na kvalitu výsledného výstupu.

Farebná tlač sa dosiahne zmiešaním troch základných farieb – žltá(yellow), tyrkysová(cyan), fialová(magenta) systém CMY-CMYK + čierna - black).

Atramentové multifunkcie

Veľkej obľube sa tešia multifunkčné atramentové tlačiarne, ktoré kombinujú funkciu tlačiarne, kopírky, skenera a niekedy aj faxu. Ich spojením do jedného zariadenia ušetríte veľa miesta v kancelárii, ako aj peňazí. Už viac nemusíte kvôli každej tlačovej úlohe chodiť do kopírovacích centier, teraz môžte mať všetko poruke a na jednom mieste.

 

  • Refill tank systém – umožňuje dopĺňať atrament priamo do cartridge, teda do tlačovej kazety, pomocou fľaštičky s atramentom. Vďaka tomu sa dosiahnu nižšie náklady na tlač a ekologickejšie využitie tlačových kaziet.
  • AirPrint – teda tlač cez vzduch, vďaka ktorej je možné bezdrôtovo, cez WiFi, tlačiť z mobilu alebo počítača, a to pokojne aj z druhej miestnosti.

 

Foto tlačiarne

Pre amatérskych aj profesionálnych fotografov sú určené foto tlačiarne, ktoré poskytnú kvalitné výstupy v sýtych farbách a s ostrou čiernou farbou. Tlačiareň s WiFi sa vie bezdrôtovo prepojiť s internetovými fotografickými službami a WiFi tiež umožňuje tlačiť priamo zo smartfónov a tabletov pomocou špeciálnych aplikácií. To umožňuje umiestniť foto tlačiareň takmer kdekoľvek.

 

Hlavné výhody atramentových tlačiarní:

  • Nízka cena – modely od desiatok eur.
  • Kompaktné rozmery – klasická atramentová tlačiareň sa bez problémov zmestí na pracovný stôl.
  • Vysoká rýchlosť tlače – cca 34 str./min a začiatok tlače už po 5,4 s.
  • Vysokokvalitná tlač s rozlíšením DPI až 9 600 – DPI (Dots per inch) značí počet obrazových bodov (pixelov), ktoré sa zmestia do jedného palca. 1 palec predstavuje 2,54 cm. Čím väčšie je rozlíšenie DPI, tým lepšia je kvalita tlače.
  • Vhodné na tlač dokumentov, fotiek aj potlač CD a DVD.
  • Rozhranie cez USB, LAN, Bluetooth, WiFi alebo tlač z pamäťovej karty – vďaka pripojeniu cez Bluetooth je možné tlačiť pohodlne a bez pripájania kábla k tlačiarni.
  • Rôzne formáty papiera A1 – A6, B5, fotky 13 x 18 cm, 10 x 15 cm aj iné.

Atramentové tlačiarne využijete predovšetkým na domácu a príležitostnú tlač, ako čiernobielu, tak aj farebnú. Vyššie triedy hravo zvládajú aj bežné funkcie malej kancelárie, ako napríklad skenovanie a kopírovanie. Okrem dokumentov si vo veľmi dobrej kvalite vytlačíte aj fotky.

Atramentové tlačiarne

Nachádza sa tu 1 produkt.

Zobrazuje sa 1-1 z 1 položiek

Aktívne filtre